Захист томатів і картоплі від хвороб
- Догляд за садом та городом
- Розсада від А до Я: що потрібно знати про посів та догляд за рослинами
- 5 головних робіт лютого: що потрібно зробити в саду і на городі
- Картопля без колорадського жука
- Як боротися проти сірої гнилі на виноградниках, плодово-ягідних та декоративних культурах?
- Як побороти вишневу муху
- Яблунева плодожерка в саду та методи боротьби
- Захист томатів і картоплі від хвороб
- Магнікур Буст - захист овочевих та плодових культур від хвороб
- Прованто Вернал - універсальне рішення для захисту саду та городу
- Чому саме Блу Бордо?
- Сучасний захист саду
- Плодові та декоративні рослини: секрети при посадці
- Захист розсади овочевих культур
- Овочі та Фрукти. Хрустке освіжаюче задоволення
- Догляд за декоративними та плодовими рослинами
- Догляд за трояндами, збалансований підхід до захисту рослин
- Контроль бур'янів, їх можливо позбутися!
- Догляд за живоплотами і чагарниками
- Садова техніка та інструменти, підхід до комплексного захисту рослин
- Догляд за газоном, все про зелену зону
- Агрошкола від Протект Гарден
- Органічний захист винограду
- Садіння саджанців плодових та декоративних дерев
- Овочі без клопіткої прополки!
- Троянди без хвороб та шкідників
- Захист персика від хвороб та шкідників
- Захист яблуні і груші від шкідників і хвороб. Частина 2.
- Захист яблуні і груші від шкідників і хвороб. Частина 1.
- Захист виноградиків від хвороб і шкідників
- Засоби захисту картоплі та овочей від шкідників і хвороб
- Захисна обробка картоплі від шкідників
- Прованто Вернал - універсальний інсектицид для саду та городу
- Вдосконалюємося з думкою про людей та турботою про врожай
- Захист від шкідників при крапельному поливі
- Засоби захисту картоплі та томатів від хвороб
- Суниця без сірой гнилі
- Цибулева муха та методи боротьби з нею
- Захист огірків від хвороб та шкідників
- Обробка та захист капусти від хвороб і шкідників
- Обробка та захист розсади овочевих культур від хвороб
- Спеціальні рішення для закритого грунту
- Цибуля, часник - захист від хвороб
Фітофтороз і альтернаріоз вважаються найбільш небезпечними хворобами картоплі і томатів в Україні, що можуть призвести до повної втрати врожаю.
При фітофторозі уражуються листки, стебла й особливо сильно плоди томатів і бульби картоплі.
На листках утворюються бурі плями, які розміщені переважно по краю листкової пластини, а з нижньої сторони білуватий наліт. На стеблах і черешках з'являються темно-бурі смуги, а на плодах томатів – плями різного забарвлення і форми: бурі, концентричні, у вигляді незімкнутих зелених кілець, маслянисті, темно-зелені, зморшкуваті, облямовані, розпливчасті, з нерівною поверхнею, хоча гнилизна проникає глибоко в плід. Особливо сильно гнилизна розвивається при дозріванні, перевезенні і збереженні плодів.
Для розвитку фітофторозу сприятливі холодні ночі і порівняно теплі дні при високій вологості повітря (часті дощі, тривалі тумани і рясні роси). У теплицях хвороба сильно розвивається при дощуванні рослин і вологості повітря понад 70%.
Джерелом інфекції фітофторозу можуть бути заражені насіння, бульби і залишки уражених рослин.
Альтернаріоз або суха плямистість уражує помідори та інші пасльонові культури. На нижніх листках утворюються плями бурого кольору, які поступово збільшуються. На стеблах, як і на листках утворюються овальні плями, що визиває суху гниль стебел. Плоди уражуються в кінці вегетації. На них, частіше коло плодоніжки утворюються темні, вдавлені, округлі плями
Найбільш ефективним та дієвим методом боротьби з цими хворобами є використання фунгіцидів, тобто засобів захисту рослин проти хвороб.
Компанія СБМ Лайф Саєнс пропонує ефективну технологію надійного захисту картоплі та томатів проти фітофторозу і альтернаріозу з використанням препаратів виробництва відомих європейських виробників.
Обробки томатів проводять обов’язково чергуючи препарати. Перше обприскування необхідно провести профілактично в фазу формування стебла та листків - контактним препаратом Блу Бордо з розрахунку 50г на 4-5 літрів води на сотку.
Блу Бордо – це препарат компанії UPL на основі міді який виробляється у Франції, зареєстрований для органічного землеробства, легко розчинюється у воді та не залишає плям на рослині.
Наступну обробку необхідно провести системним препаратом який одночасно ефективний проти альтернаріозу та фітофторозу - Магнікур Нео – 20мл на 5 л води на 1 сотку.
Препарат Магнікур Нео – більш відомий під назвою Консенто. Але в 2018 році компанія СБМ Лайф Саєнс зареєструвала даний засіб під торговою назвою Магнікур Нео – для роздрібного продажу населенню.
Обробку картоплі з фази зав’язування плодів необхідно проводити препаратом Магнікур Фіно - 15 мл на 5л води на 1 сотку, який є неперевершеним в боротьбі з фітофторозом.
Препарат Магнікур Фіно – більш відомий під назвою Інфініто. В 2018 році компанія СБМ Лайф Саєнс зареєструвала даний засіб під торговою назвою Магнікур Фіно – для роздрібного продажу населенню.
Магнікур Нео та Магнікур Фіно виробляється компанією Байєр АГ на замовлення СБМ Лайф Саєнс.
Обробка картоплі Магнікур Нео наприкінці вегетації запобігає зараженню фітофторозом бульб, що дуже важливо для якісного зберігання.
Магнікур Нео – це комбінований фунгіцид системно-проникної дії, який має унікальний механізм дії на патогена, що й пояснює його надзвичайно високу ефективність в порівнянні з іншими засобами захисту рослин. Має дві діючі речовини, одна з яких абсолютно нова та захищена патентом від виробництва різних «аналогів».
Магнікур Фіно – препарат , який містить дві діючі речовини. Перша діюча речовина трансламінарної дії з нового хімічного класу, з унікальним механізмом дії на фітофтороз.
Друга діюча речовина системної дії, та крім фунгіцидної дії є потужним стимулятором росту. Наявність двох діючих речовин разом з новим механізмом дії запобігає виникненню стійкості збудників хвороб до препарату.
Для використання на присадибних ділянках розроблена упаковка Магнікур Нео місткістю 20 мл та 100 мл, упаковка Магнікур Фіно місткістю 20 мл, 60 мл, 500 мл.
Нагадуємо що для отримання найкращого результату необхідно проводити обприскування профілактично - до початку симптомів хвороби, бо попередити захворювання набагато простіше та дієвіше.
Лише системний захист томатів і картоплі дозволить Вам одержати високий врожай і якісну продукцію.