
Магнікур® Енерджі*
Фунгіцид для захисту овочевих культур відкритого та закритого грунту від хвороб.
Помірний клімат України накладає обмеження на культивування більшості популярних овочів і однорічних квітів, які потрапили до нас із більш теплих регіонів. Для прискорення їхньої вегетації доводиться вирощувати рослини за допомогою розсади. Дізнайтеся, як не помилитися у цьому непростому заході.
Насамперед, розсадою вирощують овочеві рослини. Причому не тільки теплолюбні культури, такі як баклажани, томати, перець, огірки, кабачки, кавун або гарбуз, а й холодостійку капусту, ріпчасту цибулю і навіть селеру. Не менш актуальним є розсадний спосіб і у квітникарстві, де без нього не вдасться отримати раннє цвітіння петуній, чорнобривців, сальвій, бегоній, вербен та інших квітів.
Для того щоб отримати здорову розсаду, а надалі – і гарні рослини, краще підготуватися як слід: підготувати місце для сіянців та придбати все необхідне.
Традиційний для дачників і власників заміських будинків спосіб вирощування розсади на підвіконні не дуже зручний. Це місце обмежене по площі і до того ж не дозволяє маніпулювати з мікрокліматом. Річ у тому, що для підготовки розсади до висадки знадобиться її загартувати шляхом зниження температури повітря до +10-14 °С. А в опалювальному приміщенні зробити це неможливо.
Для розсади найкраще підходить частково опалювальна засклена тераса з південними вікнами або невелика опалювальна теплиця з полікарбонату. Площа цього приміщення повинна бути такою, щоб вистачило місця і на посів, і на пікірування рослин. Після цих процедур сіянці висаджують у традиційну плівкову теплицю або парник. Саме такий підхід дозволить отримати найбільшу вигоду від ранньої продукції.
Якщо ж використовувати тільки підвіконня, холодний засклений балкон і не опалювальну плівкову теплицю, рослини все одно можна виростити розсадою. Для цього слід просто змістити терміни посіву з лютого на березень.
Час посіву розсади визначається термінами й умовами її висадки в ґрунт.
Для сіянців підходить універсальний пухкий і вологоємний ґрунт з нейтральною або слабокислою реакцією середовища (індекс кислотності рН = 6-6,5). Найзручніше для цих цілей купувати готову суміш на основі торфу з домішками перліту. Необхідний обсяг краще розраховувати відразу з урахуванням пікірування рослин у півлітрові ємності з запасом 15-20 % на утрамбовування (близько 0,6 л на 1 сіянець).
Якщо є час і можливості, землю можна заготовити і самостійно. Тільки тоді садовий ґрунт доведеться продезінфікувати (наприклад, прогріти 30 хвилин у духовці при температурі +100-120 °C) і розпушити. Якщо це буде чорнозем, необхідно додати не менше 30 % перепрілого торфу або перегною. Ще один простий і економний варіант – змішати підготовлену садову землю з магазинною сумішшю в пропорції 1:1.
Потрібно заздалегідь заготовити набір ємностей для посіву розсади і пікірування сіянців.
При посіві та купівлі сортів, а також гібридів овочевих і квіткових рослин варто враховувати, що повторно можна використовувати лише насіння районованих сортів, які перевірені у вашій місцевості. Таке насіння зазвичай заготовляють із доспілих плодів, які спеціально залишають з осені. Якщо ж ви вибираєте для посіву сучасні високоврожайні і скоростиглі гібриди, які маркуються літерами «F1», то вони дають хороший урожай тільки в першому поколінні. Наступного року таке насіння потрібно буде купити знову. Проте посівний матеріал гібридних форм має оболонку, яка містить засоби проти хвороб і краще підготовлений до посіву.
Для правильного вирощування рослин досить знати ключові правила догляду.
Ранній посів рослин, а також обмежена кількість сонячного світла можуть погіршити якість розсади. Мінімальна тривалість світлового дня для вирощування розсади повинна становити 8 годин, а максимум, включаючи досвічування, – 16-18 годин на добу.
Тому, якщо наявні несприятливі чинники (наприклад, розсада розташована на північних вікнах) наприкінці лютого – початку березня розсаду краще досвічувати. Роблять це за допомогою спеціальних газорозрядних або світлодіодних ламп, які рекомендовані для теплиць.
Найкращий захист отримують при профілактичній обробці