Підхід до комплексного захисту рослин

Мрія кожного садівника любителя полягає в тому, щоб мати сад, за яким настільки легко доглядати, наскільки це можливо. Стійкі хвороби рослин та дратівливі шкідники часто стоять на перешкоді до цієї мети. Проте, з невеликим ноу-хау та належними заходами, рослини можна культивувати таким чином, щоб хвороби та шкідники не мали можливості розвиватися.

Перше, що робить досвідчений садівник на початку сезону - ретельно вивчає свою присадибну ділянку. Які властивості має грунт, скільки сонячного світла поступає, чи це вітряний участок, чи спостерігається там підвищена вологість? Після з'ясування факторів розташування, слід підібрати відповідні рослини та сорти, які зростатимуть і залишатимуться здоровими в саду. Чи можна купувати насіння або рослини в горщиках - в обох випадках ви повинні схилятися на доцільність. Не просто звертайте увагу на квіти, а й на здорове листя. Також погляньте на коріння - це дасть вам хорошу інформацію про якість рослин.

Мета: сильні та стійкі рослини

Коли належну рослину знайдено, основна увага приділяється постачанню поживних речовин та догляду. Належне удобрення відіграє одну з вирішальних ролей, оскільки лише добре підживлені рослини здатні оптимально захистити себе від шкідників і хвороб. Недостатньо забезпечені поживними речовинами рослини часто неспроможні протистояти шкідникам та грибковим захворюванням. Важливі також такі культиваційні заходи, як правильне підрізання рослин, обробка ґрунту, наявність корисних комах (ентомофагів), також гігієнічні заходи суттєво сприяють здоров'ю рослин.

Препарати для  захисту рослин також є частиною комплексного контролю за шкідниками

Існує низка нехімічних контрольних заходів, які можуть бути застосовані, якщо шкода вже відбулася. Численні корисні комахи (наприклад, хижі кліщі) можна замовити через наукові установи для боротьби з певними шкідниками. Клейкі кільця та пастки, захисні сітки та агроволокно є прикладами чисто механічних заходів проти шкідників або бур'янів. Пастки з феромонами та жовтий листовий матеріал є корисними інструментами, щоб своєчасно визначити початок пошкодження шкідниками, а потім розпочати відповідні та цілеспрямовані контрзаходи.

Незважаючи на всі міркування, вищевказаними засобами не завжди можна повністю уникнути виникнення шкідників і хвороб. Тому використання пестицидів є невід'ємною частиною
комплексного контролю за шкідниками. Спеціальні погодні умови та інші зовнішні впливи можуть призвести до специфічних проблем для рослин. Використання класичних пестицидів у таких ситуаціях вважається  корисним способом захистити рослину від шкідників та / або грибкових захворювань.

 

Садівництво та городництво - це гармонія з природою!

Що слід враховувати у захисті рослин: 

  • Місця розташування: напівтіньові, вітряні, багаті поживними речовинами та глибоко вкорінені ділянки
  • Вибір рослин: виберіть надійні сорти
  • Догляд та пыдживлення: мінеральне підживлення та регулярний полив
  • Методи вирощування: обрізка сухих та мертвих частин рослини
  • Захист рослин: використання класичних засобів захисту рослин
  • Відновлення рослин: запобігання зараженню шкідниками та грибковими захворюваннями