Овочі та Фрукти. Хрустке освіжаюче задоволення

Свіжі фрукти та овочі не просто мають приємний смак, але й дають нам здоров'я. Ще більшу насолоду та користь ви отримуєте, коли вирощуєте їх своїми руками на власній присадибній ділянці.

Що я можу зробити, щоб збільшити урожайність своєї продукції?

Радість вирощування власних фруктів і овочів може швидко затьмаритись: адже грибкові захворювання легко можуть проникати у  свіжі домашні продукти. Щоб досягти успіху в овочевому господарстві, варто пам'ятати про це. Недозволяйте заростати   городу і розподіляйте  овочі відповідно до їх періоду зростання. Якщо ви поєднуєте основні культури, такі як картопля або морква, з попередніми та наступних культурами, такими як польовий салат та шпинат, ви можете використовувати грядку у різний час для декількох видів овочів. Також важливо стежити за потребами рослин до поживних речовин. Рослини, які не потребують багато поживних речовин, такі як кущова квасоля, є ідеальним для наступного врожаю на грядках, де росла картопля. Також рекомендується проводити щорічну сівозміну, виключаючи лише такі постійні культури, як полуниця або ревень.

Залежність від правильного "сусідства"

На практиці виявилося вигідним посадити різні типи овочів на грядці. Таким чином, поживні речовини в грунті можна використовувати оптимально, оскільки рослини одного і того ж виду не так сильно конкурують між собою. Наприклад, ви матимете гарний досвід із поєднання помідорів та перцю, польового салату та кольрабі або цибулі та моркви. Дуже важливо залишати достатньо місця між рослинами.  

Овочі з городу: корисні поради проти хвороб

Грибкові захворювання, такі як борошниста роса, розповсюджуються швидше, коли листяні овочі, такі як салат, савойська капуста або капуста, близькі один до одного. Щоб захистити рослини, будьте обережні під час поливу: листя змочувати не треба, а воду подавайте на коріння. Сонячне і майже просторове розташування також корисно. В таких умовах бурій гнилі (ботритіс) також складно захищатися. З листя вона поширюється на плоди. Переконайтеся в тому, що грунт містить достатньо кальцію і забезпечуйте наявність кальцієвого добрива.

Помідори та картопля з власного врожаю

Помідори і картопля, у свою чергу, часто страждають пізнім в'яненням та бурою гнилістю. У випадку з помідорами хвороба зустрічається у плодах, з картоплею спочатку на листях, перш ніж вона пошкодить плоди. Рекомендується якомога швидше видалити уражені листки. Капуста та редиска висихають, коли на них нападає кіла капусти хрестоцвітих. Тому рослини, що хворіють, повинні бути негайно видалені, щоб запобігти поширенню збудника. Як запобіжний засіб зверніть увагу на рН у грунті. Значення рН семи є оптимальним.

Ретельно продумайте які овочі (наприклад, помідори та картопля) посадити та скомбінувати на своїй грядці. Забезпечте достатню відстань між рослинами так, щоб повітря могло вільно циркулювати, таким чином збудники хвороб не матимуть місця на городі.

Поради при вирощуванні овочів на присадибній ділянці

  1. Виберіть саме ті овочеві культури та їх сорти, які районовані у вашому регіоні. 
  2. ПІдбирайте сорти так, щоб протягом усього вегетаційного періоду ви могли споживати свіжу овочеву продукцію.
  3. Намагайтесь дотримуватись рекомендацій щодо вирощування та захисту овочевих та плодових культур.