
Белем®
Ґрунтовий, гранульований інсектицид контактно-кишкової дії для боротьби з комплексом грунтових шкідників у посадках картоплі та посівах овочевих...
Комплексна система захисту картоплі: ефективні фунгіциди від фітофторозу і препарати від колорадського жука
Картопля – основний овоч на наших грядках, який уражається низкою хвороб і шкідників. Крім всім відомого колорадського жука рослинам загрожує небезпечний для пасльонових культур гриб фітофтора. І тому такими важливими є захист картоплі від хвороб за допомогою фунгіцидів і використання засобів від колорадського жука – ефективних інсектицидів.
Система захисту картоплі від хвороб і шкідників повинна бути комплексною через те, що від колорадського жука і фітофторозу не застрахована жодна садова ділянка. Навіть якщо земельний наділ вільний від личинок шкідника, які зимують у ґрунті, дорослі жуки все одно потраплять на нього, перелетівши з іншого поля або городу.
Тому захист картоплі проводять як протягом вегетації культури, використовуючи в різні фази розвитку рослин різні агрохімікати, так і в передпосадковий період. Для ефективнішої агротехніки основні засоби захисту картоплі та інші пестициди (наприклад, гербіциди) застосовують в тому числі для обробки картоплі і ґрунту перед посадкою.
Програма захисту картоплі: боротьба з бур’янами
Для того щоб полегшити отримання врожаю і знизити трудовитрати на вирощування і догляд за рослинами, ми рекомендуємо провести обробку поля для картоплі від бур’янів. В цьому разі можна використовувати системні гербіциди «Пермаклін Ліквід» і «Пантера».
Препарати для обробки картоплі перед посадкою
Крім підготовки садової ділянки для вирощування картоплі важливо приділити увагу обробці посадкового матеріалу. Щоб захистити культуру від колорадського жука й від інших шкідників, включаючи личинок хруща і дротяників, а також проти ризоктоніозу, або чорної парші, використовують препарат «Тексіо Велум». Робочий розчин цього засобу можна застосувати для протруювання посадочних бульб.
Основна агротехніка: фунгіциди для картоплі
Найбільші втрати врожаю трапляються у разі фітофторозу картоплі, але ще цю культуру вражають альтернаріоз, рання суха плямистість, чорна бактеріальна плямистість і антракноз.
Боротьбу з хворобами картоплі слід вести протягом усього циклу основної вегетації рослини. Фунгіциди для картоплі застосовують на етапі появи сходів, в період змикання стеблостою і утворення бульб, в фазу бутонізації та цвітіння, а також під час дозрівання бульб. Препарати від фітофтори для картоплі часто комплексно діють і проти інших хвороб.
Захист картоплі від фітофторозу та інших хвороб
Лікування фітофторозу картоплі повинно бути комплексним і профілактичним. Попередити хворобу простіше, ніж боротися з її поширенням. Ми рекомендуємо використовувати такі засоби від фітофторозу картоплі.
Для надійнішого захисту картоплі необхідно чергувати застосування різних агрохімікатів. Наприклад, для першої обробки від фітофтори для картоплі можна використовувати контактний засіб «Блу Бордо», а для повторного обприскування – препарати «Магнікур Нео» та «Магнікур Фіно». Це допоможе запобігти формуванню стійкості збудників хвороб до дії агрохімікатів.
Захист картоплі від колорадського жука та інших шкідників
Крім обробки картоплі перед посадкою проти колорадського жука та інших комах рекомендовано обприскування рослин. Обробки проводять у фази змикання стеблостою і утворення бульб, а також у період бутонізації та цвітіння культури. Для цього ми рекомендуємо інсектициди «Прованто Вернал», «Прованто Дуплет» і «Прованто Отек».
Обприскування проти колорадського жука вперше зазвичай проводять під час масового виходу дорослих жуків з ґрунту (у середині – кінці травня). Повторну і подальші обробки проводять у разі масової появи личинок і молодих жуків. Для кращої дії засобів захисту від шкідників рекомендується чергувати застосування різних інсектицидів.
Правила використання агрохімікатів
Обприскування картоплі краще проводити в ранкові або вечірні години, ретельно дотримуючись всіх вимог інструкції із застосування пестицидів. Вкрай важливо точно витримувати всі рекомендації щодо термінів, дозування і кількості обприскувань рослин, включаючи час очікування до дозрівання та збору врожаю.
Докладну інформацію про використання агрохімікатів можна дізнатися в описі товарів на сайті.