Догляд за трояндами, помірний підхід до захисту рослин

Багато садівників прагнуть отримати здоровий урожай фруктів, овочів або декоративних рослин. На жаль, вони не досягають такого успіху щороку.

Кожен рік - неповторний

Кліматичні умови зроку в рік змінюються, а отже рослини, їх хвороби та шкідники розвиваються по-різному. Іноді, незважаючи на належний догляд, відбувається зараження шкідниками, тому слід застосовувати пестициди. Щоб звести до мінімуму їхнє застосування, вживається низка заходів для запобігання зараженню хворобами та шкідниками та зменшення використання пестицидів.  

Захист урожаю на прикладі троянд

Під час вибору трояндового куща у розсаднику звертайте увагу на чутливі до хвороб та стійкі сорти. Цінну інформацію про відповідні сорти можна отримати у експетів, що працюють у розсаднику, з професійних журналів або Інтернету. 

Грунт не повинен  бути щільним, щоб троянди з їхнім довгим корінням добре проросли в грунт і досягнули ідеальної висоти. Місце зрозтання троянд має бути достатньо освітлене. Внесення добрива, яке добре збалансоване і адаптоване до потреб рослин, сприяє не тільки здоровому росту, але й енергійному цвітінню. Крім того, якщо зношені квіти видаляються регулярно, то збудники хвороб мають менше розмножуються.

Ретельно поливайте! Особливо влітку наші троянди потребують регулярного поливу. Не можна допускати засуху для них. Важливо не поливати листки та стебло рослини без необхідності у цьому, а просто подавати воду на саме коріння знизу. Це знижує ризик грибкових інфекцій.

Ітегрований захист рослин: у садівництві розрізняють наступні заходи:

  • селекційні заходи, наприклад вибір сортів стійких до хвороб;
  • передпосівні заходи, такі як вибір місця розташування,удобрення;
  • біологічні заходи, такі як використання ентомофагів (корисні комахи);
  • біотехнологічні заходи, такі як використання пасток, клейких стрічок;
  • хімічні заходи, використання пестицидів;
  • механічні заходи, такі як просапування, збирання гусениць, знешкодження яйцекладок

Супутні поради