Догляд за газоном, все про зелену зону

Пишний зелений і здоровий газон - це гордість будь-якого садівника-любителя. Якщо ви не хочете, щоб ваша мрія про зелений килим закінчилася кошмаром про бур'яни, то потрібно трохи зусилля і, перш за все, регулярний догляд.

Лікування газону навесні

Починайте дбати про свій газон відразу, як попрощалися із зимовими заморозками. Найпоширенішою помилкою є скарифікація (просічування) газону, який тільки починає рости. Замість цього дайте газону трохи часу, спочатку просто скосіть газонокосилкою на довжину близько 4 сантиметрів. Тільки після двох-трьох регулярних скошувань можна використовувати скарифікатор - і лише тоді, коли це дійсно необхідно через сильну дернову поверхню. Саме навесні час підживлювати ваш газон добривами.

На що звернути увагу влітку

Не підстригайте занадто коротко, але регулярно стрижіть: це правило для косіння газонів навесні та влітку. Якщо ви регулярно використовуєте газонокосилку, то матимете всі шанси на густий і міцний газон. Після весняного підживлення, повторне внесення мінеральних добрив доцільне у середині червні. Ви також не повинні забувати про полив - особливо, якщо в середині літа спостерігається тривала посуха. Не потбіно поливати щодня, але коли ви це робите, то полив повинен бути ретельним!

Чи підживлювати газон восени? 

Зокрема в якості підсилення профілактики до холодної пори року, подаруйте своєму газону збагачене калієм добриво. Ви можете обробити сильно зарослі участки і якщо потрібно, скарифікувати їх. Можна пересіяти оголені участки на газоні до середини жовтня. Але останнє косіння газону доречне в кінці жовтня. Дотримуйтесь висоти косіння приблизно до 3 - 4 см і ретельно зберіть всі залишки трави. 

  "В осінні тижні важливо регулярно збирати листки, що обпадають з дерев, навіть під час сплячого режиму газону, ажде під покривом листя на газоні можуть з'явитися плями, що приведе до ураження. Пам'ятайте про це, тоді навесні на вас чекає менше роботи!"

  Весна

  • Регулярне скошування газону до 4 сантиментів завдовжки

  • Внесення довгострокових добрив для газону

  Літо

  • Регулярне скошування
  • Повторне внесення добрив із середини до кінця червня

  Супутні поради