Догляд за деревами і чагарниками

Огорожі не тільки відвертають зацікавлені погляди сусідів, вони також відіграють важливу екологічну функціїю, де живуть багато організмів, які без них не існували б в багатьох садах та городах.

Живі огорожі - багатогранна частина нашого садівництва. Вони відмежовують участок і одночасно створюють ефективний захист від візуального та шумового впливу. Але що робити, якщо ваша жива огорожа уражена хворобами?

Борошниста роса на нижній частині листя

Вічнозелена лавровишня - одна з найпопулярніших рослин для живої огорожі: вона швидко росте, міцна, легко обрізається, стійка до зимових морозів і літньої посухи. Проте протягом кількох років популярна лавровишня стає все більше сприйнятливою до борошнистої роси, яка осідає на нижній частині листя, а не на верхній як завжди у цього збудника. Це часто призводить до неправильної діагностики та, таким чином, до неправильного поводження з можливими наслідками. Тому потрібні швидкі дії у випадках зараження цими типовими хворобами живої огорожі - від великомасштабного видалення пошкоджених ділянок до використання відповідних фунгіцидів.

Швидкі дії, щоб запобігти пошкодження комахами

Крім збудників хвороб, живі огорожі часто пошкоджують комахи шкідники. Одним з найпоширеніших шкідників - є п'ядун березовий, який особливо пошкоджує букові та грабові огорожі, а саме молоді ніжні листки. Ви можете спостерігати гусінь цього метелика. Коли наприкінці осені з'являються перші нічні заморозки, комахи вилупляються з їхніх прихованих місць, а самки відкладають яйця на молоді пагони. Навесні личинки вилуплюються з яєць і тоді масове ураження рослин - це лише питання часу. Щоб уникнути пошкодження живих огорож, рекомендується цілеспрямоване використання пестицидів  в разі видимого пошкодження комахами-шкідниками.

Незалежно від того, що завдало шкоди: шкідники чи хвороби - рекомендується швидка дія: від масового обрізання до використання відповідних пестицидів. Ваша жива огорожа буде вдячна вам.

Перевірте себе

Якщо ви помітите якісь пошкодження молодого листя вашої живої огорожі з лавровишні, будьте певні -  це борошниста роса.

 

  • Білясті плями на нижній частині листя і їх скручування це явні ознаки борошнистої роси.
  • Зовсім інша картина з переноспорозом (несправжня борошниста роса): помітно уражені участки від жовтого до коричневого кольоруна верхній частині листка.